Každý si určitě klademe otázku čím krmit.

Strávila jsem dost času hledáním vhodného krmiva. Nechtěla jsem krmit nějakými lacinými krmivy z marketů, to si moje fenka nezaslouží. Ono se zdá, že krmivo je drahé, ale když to rozpočítáte na dny, tak Vám vyjde nějakých 25-40,- Kč. na den. 

Oblíbila jsem si z těch lacinějších superprémiovou  řadu Brit care a bezobilné holistické Carnilové, další velmi kvalitní superprémiové krmivo bezobilné je krmivo Best Breeder Grain Free . Velmi kvalitní je krmivo Orien a tomu odpovídá cena. 

Osvědčilo se mi podívat se na stránky Rádce krmiva pro psy, kde pravidelně provádí hodnocení krmiv. 

V každém případě vyhledávám krmivo superpremiové nebo vyšší třídu, kde je zaručena vyváženost krmiva.

A zvlášť u štěňat je třeba krmit kvalitně, takže štěňátka budu krmit holistickým krmivem 

Carnilove Puppy Salmon and Turkey

Holistický znamená v doslovném překladu celostní. Holistická krmiva nabízí psům celek, který obsahuje kromě základních živin i něco navíc. Jde o látky, které mají ve výživě psa své poslání, ale do kategorie základních živin nespadají. Tyto látky zabezpečují preventivní výživu zvířete a cestou komplexního uspokojení nutričních potřeb napomáhají stimulovat nespecifické obranné funkce organismu psů. Riziko běžných onemocnění je sníženo, potlačují projev některých dědičně podmíněných vad a nemocí atd.

Holistické granule dodají psovi nejen všechny základní živiny, vitamíny, minerální látky a mastné kyseliny, ale i jiné látky, díky kterým je krmení biologicky plnohodnotné. Ve volné přírodě se psovitá šelma k těmto látkám dostane, když požírá ulovenou kořist včetně jejího zažívacího traktu a natrávenin. Natráveniny jsou již po působení enzymů trávení. Organismus psovité šlemy těmito enzymy vůbec nedisponuje, a tyto látky jsou pro něj jinak nedosažitelné. V běžném krmivu se psům těchto látek nedostává - holistické granule pro psy mohou po náležitém zpracování nabídnout to, co běžná krmiva nikoliv. 

Výhody holistického krmiva:

  • Absolutní špička mezi granulovaným krmivem
  • Vysoká stravitelnost a využitelnost
  • Rostlinné produkty - bez použití pesticidů a insekticidů, umělých hnojiv
  • Živočišné produkty - nepochází ze zvířat z nevhodných podmínek chovu; bez podávání látek chemického původu (antibiotika, růstové hormony atd.)
  • Vyrobeno z kvalitních a čerstvých surovin
  • FOR ALL LIFE STAGES - díky kompletnímu složení není třeba rozdělovat receptury podle věku zvířete. Takové receptury jsou označeny jako "for all life stages".

na stránky jsem vybrala pár druhů krmiv, tak se mrkněte.😃